Interjero dizainas


Interjero dizainas kuria pirmąjį įspūdį, kurį susidarome vos įžengę į naują būstą. Spalvos, dekoracijos, kambario išplanavimas, baldų išdėstymas lemia mūsų emocijas bei tai, kaip jaučiamės namų viduje. Interjero dizainas – mokslo ir meno sandūra, kurioje apjungiami visi anksčiau išvardinti elementai.

Interjero dizainas istorijos perspektyvoje

Kintant istoriniams laikotarpiams, kartu kito interjero suvokimas. Terminas interjero dizainas pradėtas vartoti tik XX a. pirmoje pusėje. Iki tol namų atmosferą bei stilių kuriantis asmuo buvo vadinamas interjero dekoratoriumi. Pirmą kartą ši sąvoka pavartota Amerikoje, XIX a. pabaigoje, kur vėliau įsitvirtino ir interjero dizainerio apibrėžimas.

Interjero dizainas ilgai buvo siejamas su architektūra. Senovės Indijoje, architektai koordinuodavo vidaus dekoravimo procesą. Interjero dizainerio vaidmuo nebuvo išskirtas ir vėlesnėse epochose. Tik valstybinės ar religinės reikšmės objektų statyboms, prašmatnioms didikų rezidencijoms įkurti buvo samdomi amatininkai. Meistrai konsultuodavo kaip parinkti spalvų paletę, baldus ir kt.

Tobulėjant visuomenei, plintant estetikos suvokimui, išaugo poreikis namų vidųįrengti apgalvotai. Namų jaukumas, funkcionalumas, efektyvus erdvės išnaudojimas lėmė, kad interjero dizainas tapo atskira meno ir mokslo kryptimi.

Interjero dizainerio vaidmuo

Daugeliui namų vidaus įrengimas – individualus uždavinys. Vieniems puikiai pavyksta sukurti aplinką, kurioje gera leisti laiką, priimti svečius, atsipalaiduoti, tačiau kitiems, ši užduotis atrodo sudėtinga. Susidūrus su sunkumais, verta kreiptis į interjero dizainerį, kuris gali tiek iš tuščios erdvės, tiek iš jau įrengto būsto sukurti interjerą pagal jūsų poreikius.

Profesionalus interjero dizaineris atidžiai išklauso kliento nuomonę, stengiasi atrasti kompromisą tarp dviejų – užsakovo ir dizainerio – vizijų. Savo srities specialistas moka derinti spalvas, faktūras, formas, pasižymi puikiu estetikos pojūčiu, erdvės suvokimu bei yra įgijęs architektūros žinių, kurias taiko kambarių išplanavime.

Interjero dizainas reikalauja detalaus projekto. Jį sudaro daugybė etapų: nuo konsultacijų, stilistinės koncepcijos, statybinių planų iki trimatėje erdvėje pateiktų vizualizacijų ir kt.

 

Tendencijos:

Kuriant interjerą nebūtina sekti naujausių tendencijų, tačiaujos gali padėti ieškant naujų idėjų būstui:

1. Terakota

Terakota– natūralus, poringas molis, degtas mažoje temperatūroje. Ši medžiaga Senovės Graikijoje naudota buityje (indams žiesti, vazoms lipdyti irk t.) bei skulptūroms kurti. Norintiems nutolti nuo įprastų, minimalistiniame dizaine taikomų baltų, šaltų tonų, siūloma ieškoti sprendimų su terakotos medžiaga, kuri namų interjerui suteikia individualų charakterį, priduoda švelnumo, šilumos.

2. Kamštinė medžiaga

Daugelis kamštines lentas naudoja prisegti užrašams, nuotraukoms.Siūloma plačiau pažvelgti į šios medžiagos panaudojimą: kamštinės medžiagos stalai, lentynos, netgi visa siena – praktiška ir originalu.

3. Atitrūkimas nuo tikrovės

Masiniame technologijų, informacijos, komunikacijos amžiuje, žmogus siekia nurimti, atsipalaiduoti, būti su mylimais žmonėmis savoje aplinkoje. Atitrūkimo nuo tikrovės (angl. escapism)stiliustolsta nuo miesto ritmo, atsigręžia į gamtą. Įkvėpimo ieškoma gamtos motyvuose. Šio stiliaus mėgėjai ieško šaltesnių, sodresnių atspalvių. Siūloma rinktis natūralias medžiagas: liną, medvilnę, vilną.

Namai yra erdvė, kurioje kiekvienas praleidžia daugybę laiko. Svarbu sukurti tokią aplinką, į kurią visuomet norėtųsi grįžti. Kartų su profesionalia komanda kiekvienas gali svajonių būstą paversti realybe.